Якісна школа- це середовище у якому дитина щаслива

Якісна школа – це середовище, у якому дитина щаслива

Державна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах. Кампанія створена в межах ініціативи “Система забезпечення якості освіти”, яка впроваджується в рамках проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe).

Метою інформаційної кампанії є інформування батьків, учнів, директорів шкіл, вчителів, а також громади про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і як кожен учасник освітнього процесу може допомогти закладу стати кращим.

“Кінцева мета реформи НУШ - є розбудова якісної школи, що є результатом спільних зусиль усіх учасників освітнього процесу – засновника, який забезпечує ресурсами та створює умови для здобуття освіти, директора, який постійно вдосконалює якість освітньої діяльності школи, вчителів, які дбають про власний саморозвиток для надання якісної освіти, мотивованих учнів та батьків, які беруть участь у розвиткові школи. І кожен з учасників освітнього процесу у цій діяльності повинен бути свідомим, що його роль у розбудові якісної школи вагома й відповідальна. Тому на інформаційному ресурсі про якісну школу показуємо, як конкретно керівники закладів освіти, вчителі, батьки, громада можуть долучитись до розвитку школи – зазначила начальниця управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області Наталія МОРАВСЬКА.

Забезпечення поліпшення якості  освітньої  діяльності  може бути  реалізоване  через  процедури  самооцінювання  або проходження  інституційного  аудиту – нової процедури зовнішнього оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні та управлінські процеси. На інформаційному ресурсі, презентованому в рамках кампанії, розповідається про ці два процеси, інструменти, які використовуються, та який результат може отримати школа. Також на сайті про якісну школу Служба пропонує батькам низку прикладів, як вони можуть долучитись до покращення якості освіти у школі та допомогти директору розвивати школу.

З інформаційним ресурсом, створеним в межах кампанії про якісну школу, можна ознайомитись за адресою qualityeducation.org.ua .

Довідково:

Державна служба якості освіти – державний орган, створений у 2017 році, що опікується дотриманням якості освіти та освітніх стандартів у школах. Служба призначена допомагати закладам освіти підвищити якість освітньої діяльності, гарантувати якість освіти та формувати довіру суспільства до української освіти. На території області повноваження Служби реалізовує управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області.

Ініціатива “Система забезпечення якості освіти” впроваджується в межах проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe). “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe) є проєктом міжнародної технічної допомоги, що реалізується компанією Alinea International та фінансується Урядом Канади.