Землевласники та орендарі спрямували для територіальних громад Тернопільщини понад 87,4 млн грн земельної плати

Дата: 27.04.2022 11:32

Суттєву частину у надходженнях місцевих податків і зборів Тернопільщини складає плата за землю. Так, упродовж першого кварталу 2022 року власники та орендарі земельних ділянок сплатили до місцевих бюджетів краю понад 87,4 млн грн плати за землю. Приріст до очікуваних надходжень склав 2,6 млн грн або 3 відсотки.

Зокрема, 77,7 млн грн земельної плати спрямували юридичні особи для теробєднань Тернопільщини. Фізособи сплатили з початку цього року 9,7 млн грн земельного платежу.

Нагадаємо, платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.